Fraxel laser - Fraxel Laser umożliwia bezinwazyjne zabiegi

lekarze specjaliści > Fraxel laser >Fraxel Laser umożliwia bezinwazyjne zabiegi

Specjaliści Radzą

Fraxel Laser umożliwia bezinwazyjne zabiegi

Fraxel laser ma zastosowanie zabiegach których celem jest intensywna regeneracja i odmłodzenie skóry. Efekty jego działania to wygładzenie zmarszczek, likwidacja blizn i rozstępów oraz różnego rodzaju przebarwień. Jego działaniu można poddać każdy fragment ciała człowieka.

Fraxel laser to innowacyjna technologia oferująca najlepsze wyniki zabiegu bez utraty bezpieczeństwa, zminimalizowane efekty uboczne, znacznie skrócony czas gojenia się i o wiele krótsza terapia. Na czym polega zabieg? W przeciwieństwie do tradycyjnej dermabrazji laserowej, w wyniku której usuwana jest cała wierzchnia warstwa skóry, zabiegi Fraxel laserem aplikowane są na skórę wybiórczo, tworząc wzór równomiernie rozmieszczonych stref mikrotermalnych. W stery te kierowane jest światło lasera, które głęboko i precyzyjnie penetruje zarówno komórki tkanki podskórnej jak i skóry właściwej. Skóra wokół pozostaje nienaruszona dzięki czemu gojenie się następuje niezwykle szybko, a zabieg nie powoduje widocznych ran.
Ilu zabiegów potrzeba dla uzyskania zadowalających efektów?
Podczas jednego zabiegu Fraxel laserem poddaje się naświetleniu około 20%-25% powierzchni leczonej skóry. Badania kliniczne wykazują, że najlepsze rezultaty daje przeprowadzenie 3-5 zabiegów, wykonywanych w odstępach 2-4 tygodniowych. Rezultaty są natychmiastowe i postępujące. Światło Fraxel lasera pobudza również głębsze warstwy skóry do produkcji nowego kolagenu, dzięki temu optymalny efekt jest zwykle widoczny po 2-3 miesiącach. Na jakie powierzchnie można stosować Fraxel laser? Fraxel laser może być stosowany na całym ciele. Można poddać jego działaniu całą twarz ( łącznie z powiekami), szyję, dekolt, dłonie oraz każdy fragment ciała, na którym znajdują się blizny lub rozstępy. W przeciwieństwie do zabiegów wykonywanych laserami starego typu, Fraxel laser pozwala na odmłodzenie szyi i dekoltu, których nie poddawało się wcześniej dostępnym zabiegom.
Czy zabiegi są bolesne? Podczas zabiegu odczuwalne jest delikatne kłucie, które jest dobrze tolerowane przez pacjentów. Aby jednak zminimalizować dyskomfort pacjenta, przed zabiegiem stosuje się maść znieczulającą. Każda sesja może trwać od 10 do 45 min., w zależności od obszaru poddawanego zabiegowi. Jak szybko następuje powrót do normalnego trybu życia?
Większość pacjentów może podjąć normalną aktywność bezpośrednio po zabiegu. W obszarach objętych zabiegiem może wystąpić nieznaczne zaczerwienienie i obrzęk, jak również umiarkowane pieczenie lub swędzenie mijające zazwyczaj w przeciągu kilku godzin. Zaczerwienienie może utrzymywać się przez kilka dni, a skóra może przybrać opalony odcień
odcień. Po upływie około tygodnia koloryt skóry powróci do normy. Kiedy będą widoczne efekty?
Większość pacjentów zauważy różnicę już w kilka dni po zabiegu, natomiast prawdziwą zaletą zabiegu jest wymodelowanie włókien kolagenowych w głębszych warstwach skóry. W związku z tym całkowite wygładzenie i poprawa napięcia skóry nastąpi na przestrzeni roku po przeprowadzeniu serii zabiegów.

zobacz więcej

 

Polityka prywatności i polityka wykorzystania plików "cookies":

Drogi Użytkowniku, Telewolt sp. z o.o. jest administratorem danych osobowych i na podstawie uzasadnionego interesu przetwarza na tej stronie pliki cookies niezbędne do funkcjonowania strony internetowej oraz do celów analitycznych. Więcej informacji można znaleźć na stronie tutaj.